radnice vez 01

Na den přesně po 115 letech od otevření nově postavené radnice v roce 1903 dojde ve čtvrtek 27. 9. 2018 ke zpřístupnění vyhlídkové věže radnice veřejnosti. Návštěvník tak bude mít po zdolání 147 schodů možnost pokochat se výhledem na centrum města a panorama Lysé hory a Kotle z nezvyklého místa vyhlídkové plošiny 37 m vysoké radniční věže.

radnice vez 06

Ke zpřístupnění věže dochází díky realizaci projektu „Zpřístupnění věže radnice turistům“, který byl spolufinancován v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj. Součástí projektu byly jednak stavební práce ve věži radnice, rekonstrukce dřevěného schodiště a zábradlí s cílem zvýšit bezpečnost návštěvníků, ale také práce související s modernizací věžních hodin. Součástí modernizace byla kompletní obnova ciferníků a rafiček, náhrada původního mechanického hodinového stroje elektrickými stroji a kompletní vyčištění a promazání původního hodinového stroje. Ten je v současné chvíli plně funkční, ale je umístěn ve věži pouze jako exponát.

radnice vez 03

radnice vez 04

Návštěva vyhlídkové věže bude možná pouze v otevírací době, ­která byla stanovena následovně:

  • Úterý: 9:00 – 14:00
  • Středa: 9:00 – 16:30
  • Čtvrtek: 9:00 – 14:00
  • Pátek: 9:00 – 14:00
  • Sobota: 9:00 – 12:00

Vstup do věže je zpoplatněn a výše vstupného činí 40,- Kč na osobu. Vstupné je vybíráno pomocí mincovního automatu umístěného u vstupu do půdních prostor radnice. Držitelé karty hosta Rokytnice PLUS a držitelé karty občana však mají vstup zdarma. K tomu je ale třeba vyzvednout si v městském informačním centru ­žeton, který lze následně použít v mincovním automatu.

radnice vez 05

Mincovní automat je napojen na vstupní turniket, který zajišťuje dodržení omezení počtu lidí, kteří najednou vstupují do věže. Tento počet je požárně bezpečnostními předpisy stanoven na max. 10 osob.

Při návštěvě věže je také třeba dodržovat některá další pravidla, se kterými je návštěvník obeznámen prostřednictvím informační cedule umístěné u vstupu do věže.

radnice vez 02